Prodej a pronájem nemovitostí Praha

Lukáš Pecháček - Prodej a pronájem nemovitostí

Čistota a pořádek - v takovém domě je radost bydlet.
Při prodeji bytu hraje roli
nejen byt samotný,
ale i dům a jeho okolí.

Stanovení prodejní ceny

Asi nejhorší způsob stanovení prodejní ceny je takový, kdy mi majitel sdělí:
Potřebuju ten byt prodat za tolik a tolik, protože si za ty peníze chci koupit domek. Zní to sice logicky, ale takhle to většinou nefunguje. Pokud chceme prodat nemovitost, musíme především respektovat situaci na trhu. Není možné prodat byt v ceně 2,5 mil. o milion korun dráž.
Jedna z prvních věcí, kterou tedy musíme udělat, je provést cenovou analýzu,
a pak stanovit reálnou prodejní cenu.

Proč je to tak důležité?

V prvním měsíci, kdy se nemovitost objeví v inzerci (začne nabízet), je největší šance na její prodej. Nemovitost je nová, neokoukaná, a přitahuje největší pozornost. Pokud majitel nastaví cenu výrazně vyšší, o tyto zájemce přijde, a ti se už nikdy nevrátí.
Je to s podivem, ale mnoho majitelů doufá, že i když svou nemovitost výrazně předraží, najde se nějaký nesvéprávný milionář, který jim ty peníze rád dá. Uvědomme si jedno. Lidé, kteří dokáží vydělat takové peníze, s nimi také umí zacházet. Rozhodně nejsou hloupí, a dokáží si zjistit, jak se ceny na trhu pohybují.

Co znamená pracovat s cenou?

S prodejní cenou je třeba pracovat. Pokud se delší dobu nedaří nemovitost prodat, je obvykle problém v její ceně. Váš makléř Vás na to včas upozorní a navrhne takovou úpravu, která by měla být optimální. Pokud je nemovitost dlouhodobě nadhodnocena, stane se z ní po čase ležák.
A o ležáky (pokud se nebavíme o pivusmajlík) nikdo zájem skutečně nemá!
 
Tel.: 725 492 318
Realitní makléř pro Prahu a okolí