Prodej a pronájem nemovitostí Praha

Lukáš Pecháček - Prodej a pronájem nemovitostí

kava.jpg, 8,0kB
Řešíte nějaký problém
v oblasti realit?
Domluvte si schůzku
a přijďte k nám na kávu!
Najdete nás v centru Prahy.
Více viz. Kontakt.

Jak vybrat tu správnou realitní kancelář?

Co je podle Vás důležitější? Vybrat si realitního makléře nebo realitní kancelář?
Obojí je důležité, ale hlavní práci pro Vás bude dělat makléř! Ten se bude starat o Vaši nemovitost a ten Vám také zajistí kupce nebo nájemce.
Jenom v Praze funguje několik tisíc (možná i desítek tisíc) realitních makléřů. Jak si v takovém množství vybrat? Ideálně si vyberte takového, o kterém víte nebo tušíte, že je profesionál. Nebo na kterého máte dobré reference.

Pár tipů, jak poznat dobrého makléře:

  • Jakou realitní kancelář zastupuje?
  • Jaké má ta kancelář reference? Jak dlouho je na trhu?
  • Kde ta kancelář sídlí? Jak to u nich vypadá?
    Klidně si domluvte návštěvu, abyste si udělali lepší představu.
  • Jak dlouho dotyčný v realitách pracuje?
  • Jaké má výsledky?
  • Jaký na Vás dělá dojem? Jaké má vystupování?
Někteří majitelé si s tím hlavu nelámou a svěří svou nemovitost prvnímu makléři, který u nich zazvoní. Pokud je dotyčný zklame, pak už nikomu nedůvěřují a házejí všechny do jednoho pytle. Ale ono je to stejné jako u každé profese. Všude se najdou špičkoví odborníci, ale také hochštapleři.
Jsou dokonce i takoví, kteří tuto činnost vykonávají jen jako vedlejšák. Zažil jsem paní, která pracovala v pojišťovně, a zároveň tak trochu fušovala do realit.

Kvantita nebo kvalita?

Při výběru realitního makléře se zajímejte, kolik nemovitostí má dotyčný ve svém portfoliu. Pokud nabízí současně 50 a více nemovitostí, jak moc myslíte, že se bude věnovat zrovna té Vaší? Zkušení makléři mají v nabídce kolem 20-30 nemovitostí. A těm se intenzivně věnují. To zahrnuje i pravidelné kontaktování majitelů, aby ti měli přehled, co se s jejich nemovitostí děje.

Zkuste to s námi

Naše původem rakouská realitní kancelář I.E.T.Reality, s.r.o. působí na českém trhu od r. 1998. V současné době má 3 pobočky: v Praze, Brně a v Ostravě.
Já pracuji v realitách od r. 2010. Pokud Vás zajímá, co o mně napsali moji klienti, přejděte na stránku Reference. A protože za každého mluví hlavně výsledky, můžete se též podívat na Ukázky nemovitostí, které jsem prodal nebo pronajal.
 
Tel.: 725 492 318
Realitní makléř pro Prahu a okolí