Lukáš Pecháček - fotogalerie

Lukáš Pecháček - fotograf

Na fotografii je úžasné to, že dokáže zachytit a uchovat pomíjivé okamžiky našeho života. Tomuto koníčku se věnuji dlouho, ale teprve někdy v r. 2008 jsem začal chápat, o čem to je. Oči mi otevřely zejména knihy vynikajícího fotografa Bryana Petersona. Rovněž mi pomohlo, když jsem své fotky začal vystavovat na internetu. Díval jsem se, jak fotí jiní, a současně jsem své výtvory podrobil jejich kritice.

V té době jsem si taky pořídil první digitální fotoaparát, který umožňoval poloautomatické nebo manuální nastavení expozice. Zjišťoval jsem, kdy je lepší fotit se stativem a kdy bez něj. Učil jsem se, co je to kompozice, vyvážení bílé, a jak se dělá postproces. Velkým překvapením pro mě bylo, že jsou různé postupy, jak převést barevnou fotografii na černobílou.

Co se týká žánrů, nejsem nijak specificky zaměřený. Fotím to, co mě zrovna zaujme. Hodně mě baví samotné hledání námětů. Může to být krajina, krajinný detail, Praha, zvířata nebo street foto. Občas zkouším i fotohumor. Zúčastnil jsem se i několika fotografických soutěží.

V roce 2015 jsem dostal nabídku vystavit své fotografie z řeckého ostrova Kos v předsálí Kulturního centra „12“ v Praze 4 Modřanech. V březnu 2017 zde proběhla moje druhá výstava, kterou jsem nazval PRAŽSKÉ MOTIVY. Tématem bylo moje rodné město Praha. Vyhýbám se tradičním pohledům známým z turistických průvodců. Hledám, pokud možno nová, neokoukaná místa a známé objekty se snažím zachytit jiným, nevšedním pohledem.

Poslední dobou experimentuji se starými manuálními objektivy, které nasazuji na digitální tělo, což dává mému fotografování nový rozměr. K tomu mě inspirovala stejně zaměřená skupina lidí na Facebooku.

DIGIarena.cz

Jekatěrinburg, 2013

Kos, 2014

Santorini, 2016

Knóssos a Heraklion, 2016

Prodej a pronájem nemovitostí