Prodej a pronájem nemovitostí Praha

Lukáš Pecháček - Prodej a pronájem nemovitostí

Renovovaná parketová podlaha
Podlaha z masivních parket
působí příjemným, teplým dojmem
a interiéru dodá šmrnc.

Exkluzivní nebo neexkluzivní smlouva?

Výhradní (neboli exkluzivní) smlouva znamená, že k prodeji nebo pronájmu je oprávněná pouze jedna realitní kancelář, a ani samotný majitel nesmí bez její účasti obchod uzavřít. Toho se někteří majitelé zbytečně obávají, aniž by věděli, jaké to má pro ně výhody. Několik základních argumentů pro výhradní smlouvu:

Konkurenční boj

Realitní kanceláře inzerují většinou na stejných inzertních serverech. Pokud majitel osloví více RK, zájemci zde uvidí stejnou nemovitost několikrát pod sebou. To budí dojem, že je nemovitost těžko prodejná, a nebo, že si mohou vynutit slevu. V rámci konkurenčního boje se bohužel stává, že někteří makléři ve svých inzerátech záměrně uvádějí nižší cenu a jiné nepravdivé údaje. Tím matou a odrazují klienty, poškozují majitele a jeho nemovitost znehodnocují.

Cena

Makléř s výhradní smlouvu dokáže daleko lépe obhájit cenu, kterou požaduje majitel. Nemusí se obávat toho, že když klientovi neustoupí, ten se obrátí na konkurenci, která mu slevu ochotně vyjedná.

Motivace

Makléř, který pracuje na základě výhradní smlouvy, má daleko větší motivaci vyvinout co největší úsilí, aby daný případ zobchodoval. Může si dovolit investovat více svého času, energie a nákladů na inzerci a kvalitní prezentaci, neboť má větší jistotu, že mu případ neuteče. V neposlední řadě ho také motivuje odpovědnost vůči majiteli, který mu dal svoji důvěru a spoléhá se na něho.

Kvalitní prezentace

S výhradní smlouvou si mohu dovolit udělat kvalitní fotky (nebo zaplatit profesionálního fotografa). Mohu vytvořit okótovaný půdorys, který většina zájemců určitě ocení. Dále mohu investovat do 3D půdorysu a videoprohlídky, kterou umístím na YouTube, což je po Googlu druhý nejnavštěvovanější vyhledávač na světě. V neposlední řadě mohu prezentovat nemovitost také na sociálních sítích, z nich nejdůležitější je Facebook. Tohle všechno (a je toho mnohem víc) zvyšuje pravděpodobnost úspěšného prodeje.

Spolupráce

Realitní kanceláře mezi sebou spolupracují. Majitel se tedy nemusí obávat, že když svou nemovitost svěří jedné realitní kanceláři, sníží se tím jeho šance na rychlý prodej nebo pronájem.

Serióznost

Exkluzivita působí profesionálně. Klient vidí, že se jedná o seriózní nabídku a seriózního majitele. Také nemusí řešit, jestli to třeba jiná RK nenabízí o něco levněji. Nemusí tedy ztrácet čas a může rovnou přejít k rezervaci!
Z předchozích řádků je jasné, že rozdíl mezi exkluzivním a neexkluzivním zastoupením je zcela zásadní. Je to úplně jiný level! Rozhodnutí je na Vás.
V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte. Rád Vám odpovím.
Další článek na toto téma najdete v mém blogu: Více neznamená vždy více.
 
Tel.: 725 492 318
Realitní makléř pro Prahu a okolí