Prodej a pronájem nemovitostí Praha

Lukáš Pecháček - Blog realitního makléře

Home Staging

Home Staging - jak prodat byt za vyšší cenu

/4.7. 2017/
V mém článku o focení nemovitostí jsem popisoval, proč je důležité mít především kvalitní fotografie. Je to vůbec základní předpoklad, aby náš inzerát mezi ostatními vynikl a případného zájemce dokázal zaujmout.
Ovšem ne každý byt nebo dům, i když se profesionálně nafotí, bude vypadat lákavě. Proto existuje služba zvaná Home Staging, která má za cíl učinit nemovitost po dobu prodeje co nejvíce atraktivní. Pro lepší pochopení uvedu příklad z praxe.
Obrátili se na mě majitelé bytu 1+kk na Praze 4, abych jim pomohl s jeho prodejem. Byt se nachází v panelovém domě a je v původním stavu. Tzn. umakartové jádro, původní kuchyňská linka, zašlé koberce a starý nábytek.
Domluvili jsme se na ceně, která odpovídala bytu v tomto stavu. Bylo mi jasné, že takový byt nikoho příliš neoslní a proto jsem majitelům navrhl ještě druhou variantu.
S jejich souhlasem jsem oslovil naši partnerskou firmu, která pro naše klienty dělá Home Staging. Ta provedla nacenění a dodala ukázkové fotky podobného bytu, který upravovali. Majitelé teď měli na výběr. Buď budeme nabízet byt za dohodnutou cenu a nebo si připlatí za Home Staging (cca 27 tis.) a pak můžeme cenu směle navýšit o 200 tis.
Majitelé usoudili, že tato investice se jim rozhodně vyplatí, a tak jsme se domluvili. Firma během týdne proměnila byt k nepoznání. Nejprve odvezli veškerý nábytek, koberce a spotřebiče. Poté byt vymalovali a položili nové koberce. Nakonec přijel designér. Ten naaranžoval moderní nábytek, svítidla a dekorace, pověsil obrazy, lustr a záclony.
Všechno bylo zapůjčeno do doby, než se byt prodá. Na tuto skutečnost jsem samozřejmě každého zájemce předem upozornil. Z obyčejného panelového bytu se stal rázem trhák! Rozdíl mezi stavem před a po můžete sami posoudit na těchto fotografiích.
home-staging1.jpg, 5,3kB home-staging2.jpg, 6,8kB home-staging3.jpg, 5,8kB
home-staging4.jpg, 5,1kB home-staging5.jpg, 5,5kB home-staging6.jpg, 5,6kB
Co bylo dál? Hned první den přišli na prohlídku 3 zájemci. Jeden z nich si o týden později byt zarezervoval! Nyní už je podepsaná Kupní smlouva a čekáme jen na zápis nového vlastníka do Katastru nemovitostí.
Chcete z prodeje Vašeho bytu vytěžit maximum? Home Staging je jedna z možností, jak toho dosáhnout. Máte k tomuto tématu dotazy? Potřebujete pomoci s prodejem nebo pronájmem Vaší nemovitosti? Kontaktujte mě.
 
Tel.: 725 492 318
Realitní makléř pro Prahu a okolí